Дні науки у філософів

23.04.2010
21-22 квітня на філософському факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася робота традиційної щорічної Міжнародної наукової конференції, студентів, аспірантів та молодих учених “Дні науки філософського факультету - 2010”. До складу оргкомітету конференції увійшли декан філософського факультету, д.філос. н., професор Конверський А.Є., Голова НТСА філософського факультету, студентка Макота А.В., заступник декана філософського факультету з наукової роботи, к.філос.н. Руденко С.В., Голова Ради молодих учених філософського факультету МДУ імені М.В.Ломоносова, к.філос.н., доцент Скворцов О.О.(м.Москва, Російська Федерація), аспірантка філософського факультету Санкт-Петербурзького державного університету Герус Ю.А., завідувач кафедри філософії та методології науки, д.філос.н., професор Добронравова І.С., студентка філософського факультету МДУ імені М.В.Ломоносова Іванова А.В., завідувач кафедри філософії філософського факультету, д.філос.н., професор Лой А.М., завідувач кафедри релігієзнавства філософського факультету, д.філос.н., професор Лубський В.І., студентка філософського факультету Білоруського державного університету Мєдвєдєва Л.С., директор Центру українознавства філософського факультету, д.політ.н., професор Обушний М.І., завідувач кафедри етики, естетики та культурології філософського факультету, д.філос.н., професор Панченко В.І., завідувач кафедри філософії гуманітарних наук філософського факультету, к.філос.н., доцент Приятельчук А.О., завідувач кафедри української філософії та культури філософського факультету, к.філос.н., професор Русин М.Ю., завідувач кафедри політології філософського факультету, д.політ.н., професор Цвих В.Ф., завідувач кафедри політичних наук філософського факультет, д.філос.н., професор Шляхтун П.П., завідувач кафедри історії філософії філософського факультету, д.філос.н., професор Ярошовець В.І.

Всього у роботі конференції взяло участь 887 учасників, з яких 825 студентів, аспірантів та молодих учених ВНЗ та наукових установ України та 62 представника з інших країн (Російської Федерації, Республіки Білорусь, Польщі та ін.). За результатами роботи конференції опубліковано 887 наукових повідомлень у 10 частинах збірників матеріалів конференції, з яких 406 студентських наукових робіт, 274 наукові повідомлення аспірантів та 207 наукових доповідей молодих учених. 259 наукових доповідей опублікували студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 137 – аспіранти нашого Університету. Серед публікацій 112 доповідей студентів інших ВНЗ України та 35 студентів ВНЗ інших країн.

Взяти участь у роботі конференції прибули 115 делегацій ВНЗ та наукових установ України, країн СНД та Західної Європи,серед яких делегації Московського державного університету імені М.В.Ломоносова, Санкт-Петербурзького державного університету, Омського державного університету імені. Ф.М.Достоєвського, Білгородського державного університету, Вороніжського державного університету, Самарського державного університету, Південноуральського державного університету (м. Челябинськ), Мордовського державного університету (м.Саранськ), Ярославського державного університету імені П.Г. Демидова (м.Рибінськ), Чувашського державного університету імені І.К.Ульянова (м.Чебоксари), Московського державного педагогічного університету, Московського гуманітарного університету, Новосибірського державного університету, Варшавського державного університету, Білоруського державного університету, Інституту філософії НАН Білорусі, Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Львівського національного університету імені Івана Франка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, Одеського національного університету імені Мечникова, Днвпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Центру гуманітарної освіти НАН України та багатьох інших.

21 квітня 2010 року у актовій залі Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулось урочисте відкриття конференції та секційна робота. Структура конференції налічувала 17 секцій та 12 підсекцій за наступними напрямами: “Історія філософії”, “Українська філософія: історія та сучасність”, “Теоретична філософія (онтологія, феноменологія, теорія пізнання)”, “Логіка та дисципліни логічного циклу”, “Філософія та методологія науки”, “Естетична теорія і культурний контекст: проблеми взаємодії”, “Філософська антропологія та філософія людини”, “Соціальна філософія та філософія історії”, “Філософські проблеми гуманітарного знання”, “Філософія культури та культурологія”, “Теоретична та прикладна етика”, “Релігієзнавство в структурі філософського і гуманітарного знання”, “Полоітична думка: історія і сучасність”, “Теорія політики”, “Практична політологія: теоретичні та прикладні аспекти”, “Методологічна невизначеність соціологічного пізнання в епоху постмодерну”, “Українознавство”.

22 квітня відбулись засідання 7 круглих столів “Постнеклачині концепти в людино мірному дискурсі”, “Атеїзм як методологічна основа у сучасних дослідженнях релігії”, “Проблеми управління політичними процесами у сучасному світі”, “Моделі громадянського суспільства у країнах Євроазіатського регіону”, “Метафілософія як проект універсальної філософської парадигми ХХІ століття”, “Філософія бізнесу: теоретико-методологічні проблеми”, “Political science and contemporary world”, більшість з яких була організована студентами філософського факультету.

Завершилася робота конференції святковим концертом, присвяченим Дню філософського факультету.