Візит до Мюнхена

21.04.2010
З 12 по 15 квітня 2010 року відбувся візит делегації Київського національного університету імені Тараса Шевченка до університету Бундесверу міста Мюнхена. Поїздку ініціювало посольство ФРН у Києві. Університет Бундесверу міста Мюнхена було створено в 1973 році як школу підготовки військової інтелектуальної еліти в технічних та гуманітарних галузях науки. Університет однин із засновників нової концепції безпеки у сфері високих технологій та в суспільстві. Суть такої концепції - вироблення механізмів розв’язання гуманітарних та військових завдань в конфліктних зонах. Для виконання цієї мети університет використовує спільний науковий потенціал військових та цивільних організацій. Університет також відкритий для міжнародного співробітництва у галузі освіти та науки.
Делегація КНУ стала першою українською делегацією, що відвідала Університет Бундесверу за часів незалежності України. До її складу увійшли проректор з наукової роботи В. І. Григорук, заступник начальника Військового інституту з виховної роботи полковник В. Л. Уліч, начальник ІОЦ університету Ю. В. Бойко та член комісії з гуманітарних питань розвитку наукового парку університету Р. Є. Пилипенко. Німецьку делегацію представляли віце-президент університету з питань наукової роботи пан М. Ессіг, керівник міжнародного бюро пані О. Беттаг, представник громадських зв’язків університету пан М. Браунс, організатор навчальної програми у галузі міжнародного права та політики безпеки пан К. Масала, та керівник військової підготовки студентів пан полковник Т. Фрайтаг.
Основну увагу під час візиту було приділено організаційним моделям взаємодії наукової роботи, навчання та виховання в університеті;
- розвитку автономії наукових проектів;
- структурі та специфіці роботи сучасних інформаційних центрів університету та їхній співпраці із зовнішніми організаціями, зокрема – з іншими вищими навчальними закладами, підприємствами, фондами;
-проблемам організації навчальних програм та модульного навчання для бакалаврів та магістрів у галузі військової освіти;
-новим формам онлайнового навчання в аудиторіях та бібліотеках університету;
-механізмам функціонування баз даних та електронних мереж для пошуку партнерів та репрезентації програм у галузі партнерської співпраці;
- співробітництву між університетом та підприємствами у галузі трансферу технологій;
-організації вивчення фахових мов права та техніки, основ комунікації та комунікативної конфліктології у військовій та цивільних галузях;
-іміджевій політиці університету.
Активне спілкування з німецькими колегами дало змогу українській делегації скласти спільний протокол про наміри, а саме – розробити концепцію стратегічного розвитку наукового партнерства, організувати програму обміну для українських та німецьких військових студентів, а також уможливити спільні дослідницькі проекти в галузях технологій інформаційної безпеки, автоматизованої техніки та гуманітарних наук.
Начальник групи зв’язків із громадськістю Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Льовін