Військові університету у розбудові інтелектуальної еліти держави

15.04.2010
З 12 по 15 квітня 2010 року відбувся візит делегації Київського національного університету імені Тараса Шевченка до університету Бундесверу міста Мюнхена. Візит ініціювало посольство ФРН у Києві. Університет Бундесверу міста Мюнхена було створено в 1973 році як школу підготовки військової інтелектуальної еліти в технічних та гуманітарних галузях науки. Університет є одним із засновників нової концепції безпеки у сфері високих технологій та в суспільстві. Суттю такої концепції є вироблення механізмів розв’язання гуманітарних та військових завдань в конфліктних зонах. Для виконання цих завдань університет використовує спільний науковий потенціал військових та цивільних організацій. Університет є відкритим для міжнародного співробітництва у галузі освіти та науки.
Делегація Київського національного університету імені Тараса Шевченка стала першою українською делегацією, яка відвідала Університет Бундесверу за часів незалежності України. До складу нашої делегації увійшли проректор з наукової роботи В. І. Григорук, заступник начальника Військового інституту з виховної роботи, полковник В. Л. Уліч, начальник інформаційно-обчислювального центру університету Ю. В. Бойко та член комісії з гуманітарних питань розвитку наукового парку університету Р. Є. Пилипенко. Німецьку делегацію представляли віце-президент університету з питань наукової роботи пан М. Ессіг, керівник міжнародного бюро пані О. Беттаг, представник громадських зв’язків університету пан М. Браунс, організатор навчальної програми у галузі міжнародного права та політики безпеки К. Масала, керівник військової підготовки студентів, полковник Т. Фрайтаг.
Основну увагу під час візиту було приділено наступним питанням:
٠ організаційним моделям взаємодії наукової роботи, навчання та виховання в університеті;
٠ розвиткові автономії наукових проектів;
٠ структурі та специфіці роботи сучасних інформаційних центрів університету та їхній співпраці із зовнішніми організаціями, зокрема – з іншими вищими навчальними закладами, підприємствами, фондами;
٠ проблемам організації навчальних програм та модульного навчання для бакалаврів та магістрів у галузі військової освіти;
٠ новим формам онлайнового навчання в аудиторіях та бібліотеках університету;
٠ механізмам функціонування баз даних та електронних мереж для пошуку партнерів та репрезентації програм у галузі партнерської співпраці;
٠ співробітництву між університетом та підприємствами у галузі трансферу технологій;
٠ організації вивчення фахових мов права та техніки, основ комунікації та комунікативної конфліктології у військовій та цивільних галузях;
٠ іміджевій політиці університету.
Активне спілкування з німецькими колегами дало змогу українській делегації скласти спільний протокол про наміри, а саме – розробити концепцію стратегічного розвитку наукового партнерства, організувати програму обміну для українських та німецьких військових студентів, а також уможливити спільні дослідницькі проекти в галузях технологій інформаційної безпеки, автоматизованої техніки та гуманітарних наук. Більш детальна інформація за електронною адресою rostphil@ukr.net