Міжнародна нарада наукової колаборації ZEUS

12.10.2009
5-9 жовтня 2009 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в рамках святкування 175-річчя університету відбулася Міжнародна нарада наукової колаборації ZEUS. Колаборація ZEUS об'єднує близько 400 провідних фізиків із 18 країн світу (зокрема, США, Канади, Японії, Англії, німеччини, Італії, Іспанії) для проведення спільного наукового експерименту в галузі фундаментальних досліджень структури матерії. Експеримент ZEUS проводиться на електрон-протонному колайдері HERA в провідному європейському науковому центрі DESY, Гамбург, Німеччина. Ці дослідження тісно пов'язані із експериментами, які розпочалися на великому адронному колайдері (LHC) в ЦЕРНі по вивченню фундаментальних законів, що визначають взаємодію найелементарніших складових матерії - кварків та глюонів. Київський університет є повноправним членом цієї міжнародної наукової колаборації разом з таким установами, як університети Оксфорда, Токіо, Москви, Тель-Авіва, Інститут Макса Планка в Мюнхені, Арагонська національна лабораторія США та інші.
В колаборації ZEUS багато вчених, що відзначені національними і міжнародними преміями. Зокрема проф. Гюнтер Вольф було відзначено численними міжнародними преміями за одне із самих визначних відкритів
в науці за останні десятиляття - відкриття глюонів. У цьому році проф. Робін Девеніш був відзначений престижною премією Max-Born-Preis 2009 Німецького фізичного товариства, а проф. Матю Вінг престижною англійською премією з фізики. Колаборація ZEUS дуже продуктивно працює. Наприклад, за минулий рік було видано 18 публікацій в провідних наукових журналах і зроблено багато доповідей на конференціях. Студенти нашого уеіверситету мають можливість щороку проходити виробничу
практику в науковому центрі DESY.Аналогічні щорічні наради ZEUS вже проводилися у минулі роки в таких містах, як Торонто, Лондон,
Краків, Падова, Амстердам, Флоренція, Варшава, Хіос, Гамбург. Попередню нараду було успішно проведено влітку 2008 року у Мадриді.
На нараді у Києві було зареєстровано 63 учасники. З вітальним словом перед учасниками наради виступив проректор з наукової роботи університету проф. Григорук В.І. Програма наради передбачала
більше 50 доповідей за такими тематиками, як фізика важких кварків, особливості квантової хромодинаміки, трекінг-аналіз, аналіз даних на комп'ютерному кластері і GRID.

Прес-Центр