Аспірантське поповнення університету

02.10.2009
На чолі з головою приймальної комісії ректором університету академіком Л. В.Губерським відбулось засідання, на якому до навчання в аспірантурі з усіх спеціальностей зараховані абітурієнти, які успішно витримали вступні випробовування. План прийому до аспірантури в 2009 році склав 403 місця на відділення з відривом від виробництва та 128 місць на відділення без відриву від виробництва. Загальний конкурс у цьому році був вищим ніж у минулому – 1,5 особи на місце. Високий рівень знань і підготовки показали випускники університету імені Тараса Шевченка. Подали документи 224 магістри, які закінчили університет з відзнакою і отримали право зарахування за результатами співбесіди. Троє з чотирьох (тобто 75%) цим правом скористалися сповна і були рекомендовані до зарахування . Треба відзначити, що наш університет через аспірантуру готує також фахівців найвищої кваліфікації і для інших навчальних закладів , і не тільки для вищих. У нинішньому році осіб, які закінчили інші вищі навчальні заклади і вступали до нашого було 113, з них понад 80% успішно пройшли вступні випробовування і теж рекомендовані до навчання в аспірантурі. На факультетах комісії, що проводили співбесіду та приймали іспити, відзначали високий рівень підготовки абітурієнтів до аспірантури. Ректор у своєму виступі на засіданні зазначив, що навчання і роботу з новими аспірантами треба організувати таким чином , щоб ними своєчасно і успішно були підготовлені кандидатські дисертації. Він наголосив також на підвищенні вимогливості до навчального процесу. Тож аспірант, який навчається з відривом від виробництва повинен написати роботу за 3 роки, а той хто вчиться без відриву від виробництва за 4 . Високий рівень підготовки тих, хто зарахований до аспірантури, дозволяє сподіватися, що переважна більшість захистить дисертацію в установлені терміни.

Прес-Центр