Українсько–французька ІІ Міжнародна науково–практична конференція

26.06.2009
Українсько–французька ІІ Міжнародна
науково–практична конференція: «Національні економічні системи в умовах світової фінансової кризи»

Другий рік поспіль проводиться спільна українсько-французька науково-практична конференція з проблем та перспектив розвитку національних фінансових систем та розвитку економічної освіти в умовах глобалізації.
Співорганізаторами конференції є Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Університет Софія Антіполіс м. Ніцца (Nice Sophia Antipolis University). Активну участь в організації роботи конференції беруть також Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Інститут законодавства Верховної Ради України, Інститут економіки і менеджменту «Галицька академія».
Оргкомітет працював під керівництвом ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка академіка НАН України Л.В. Губерського, ректора Університету Софія Антіполіс професора А. Маруані.
У роботі секційних засідань як у 2008 році так і у 2009 році брало участь понад 50 представників наукових установ і навчальних закладів України та Франції. Серед них: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Університет Софія Антіполіс, Міністерство освіти України, Міністерство освіти Франції, представники Верховної Ради України, Інститут економіки і прогнозування НАН України, Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана, Запорізький національний університет, Черкаський національний технологічний університет, Національний університет ДПС України, Київський національний університет внутрішніх справ та інші.
Відповідно до плану проведення науково–методичних конференцій та науково–практичних семінарів з проблем вищої освіти і науки професорсько-викладацького складу в системі МОН України на 2009 рік 6-13 червня 2009 року відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Національні економічні системи в умовах світової фінансової кризи».
Коло проблемних питань, які піднімалися учасниками конференції значно розширилося:
• обговорення сучасних тенденцій та суперечностей розвитку національних економічних систем держав з розвиненою ринковою економікою в умовах фінансової кризи;
• розгляд впливу глобалізаційних процесів на фінансові системи країн з трансформаційною економікою;
• визначення можливостей використання досвіду зарубіжних країн щодо подолання наслідків світової фінансової кризи для стабілізації макроекономічної ситуації в Україні;
• природо-екологічні проблеми в умовах світової глобалізації;
• обговорення сучасних тенденцій розвитку економічної освіти у контексті Болонського процесу (досвід Франції та України), зокрема співпраці у межах проекту Tempus-Tacis;
• визначення суперечностей інтеграційних процесів в умовах світової економічної кризи.
Крім цього, українську сторону цікавило питання спільної підготовки фахівців, яка передбачає отримання подвійних дипломів бакалавра та магістра. Участь в обговоренні цього питання з французької сторони брали декан економічного факультету професор Стефан Нгомаї та голова департаменту міжнародних зв’язків Університету Софія Антіполіс професор Жан-Поль Гішар. Вони визначили особливості побудови системи вищої освіти у Франції та можливості підготовки фахівців з таких напрямів, як економіка, право та політичні науки. У свою чергу, з української сторони учасники семінару, зокрема професор Лютий І.О. ознайомили французьких партнерів із можливостями Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інших вузів України щодо участі у спільних проектах, грантових програмах, інноваційних проектах, створення спільних наукових лабораторій, обмінних програмах.
Варто відзначити, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка залучає до участі у конференції представників зарубіжних університетів, зокрема у роботі цьогорічної конференції брав участь професор Азербайджанського державного технічного університету Руфат Кулієв.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка і надалі планує активно розвивати партнерські відносини із університетами Франції, видавати спільні наукові праці, поширювати обмін студентами, аспірантами, викладачами, в цілому сприяти входженню нашої держави у систему європейської освіти.
За результатами роботи конференції 2008 року було видано колективну монографію за загальною редакцією професора Лютого І.О. «Національні фінансові системи в умовах глобалізації» обсягом 20 друк. аркушів та підписано партнерську угоду між Університетами.
Сторони прийшли до згоди щодо необхідності активізації співпраці у даних напрямах та виданні за результатами роботи конференції спільної монографії українською, французькою, російською та англійською мовами.

Проректор з наукової роботи В.І. Григорук
• природо-екологічні проблеми в умовах світової глобалізації;