Феєричне свято фольклору в Туреччині

02.06.2009
З 19 травня по 1 червня цього року народний ансамбль української музики «Роксоланія» Інституту філології здійснив мандрівку на два міжнародні фестивалі, що відбувалися у турецьких містах Сіліфке та Газіантеп. Хочеться особливо відзначити, що вперше за 36-річну історію проведення цих заходів тільки наш університетський колектив отримав запрошення на участь вдруге поспіль! Цьогорічні виступи збирали чималі концертні зали та майданчики, де українських студентів вже чекали і зустрічали бурхливими оваціями поціновувачі українського народного мистецтва. Шалений ритм роботи фестивалів, чисельні концерти все ж таки надавали можливості не тільки презентувати динамічну програму, що хвилею перетікала від магічних ліричних пісень до запальних танцювальних композицій (які створили керівники ансамблю професор кафедри фольклористики Іван Павленко, хореограф, асистент кафедри фольклористики Світлана Лещинська та керівники вокальних гуртів Олена Цибульська та Наталя Хоменко), але й відкривати для себе традиційну культуру інших країн, представники яких також брали участь у цих мистецьких заходах. Серед останніх найбільш вразили народні колективи з Косово, Грузії, Інгушетії, Болгарії. Спільні концерти, майстер-класи з народного танцю та екскурсії історичними місцями Туреччини духовно зблизили молодь та започаткували майбутні дружні творчі контакти. Велику подяку за підтримку у здійсненні культурного проекту колектив висловлюємо рідній кафедрі фольклористики на чолі з док. філолог. наук Оленою Івановською, яка започаткувала науковий контакт з Організацією фольклорних досліджень у м. Анкарі (Туреччина), особисто президентові Організації професорові Ірфанові Юнверові Насраттиноглу та докторанту Інституту філології Федорі Арнаут, директору Інституту філології Григорію Семенюку та директору Молодіжному центру культурно-естетичного виховання нашого університету Надії Максименко.
Учасники народного ансамблю «Роксолані»

Прес-Центр