«Україна як майбутній член Європейського Союзу: за та проти»

19.12.2007
Міжнародний семінар «Україна як майбутній член Європейського Союзу: за та проти» відбувся в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка 10-11 грудня 2007 року.

Семінар пройшов в рамках діяльності громадської організації «Ініціативна група Європейського форуму Альпбаха у Києві» за підтримки Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Аналітично-дорадчого центру Блакитної стрічки ПРООН, Адвокатського об’єднання «Сергій Козьяков та партнери».

Метою семінару стало створення простору для громадського діалогу щодо відносин України з Європейським Союзом в умовах нової Угоди, обговорення проблем інтеграції України в Європейський Союз.

В обговоренні брали участь:
- Ерхард Бусек, Президент Європейського форуму Альпбаха, екс Віце-канцлер Австрійської Республіки, Спеціальний координатор Пакту Стабільності для Південної та Східної Європи;
- Роланд Міклау, представник Міністерства юстиції Австрії, голова Європейської місії допомоги для системи судочинства Албанії (EURALIUS);
- Маркус Вукетіч, Надзвичайний і Повноважний посол Австрійської Республіки в Україні;
- Пітер Доральт, завідувач департаментом господарського права Віденського університету економіки та бізнес адміністрування, Голова Австрійської комісії з поглинань підприємств;
- Ігор Гук, професор Віденського університету, радник Президента Європейського економічного та соціального комітету, іноземний член НАН України;
- Олександра Володимирівна Кужель, заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України;
- Анатолій Максимович Зленко, екс-Міністр закордонних справ України;
- Борис Іванович Тарасюк, народний депутат України, екс-Міністр закордонних справ України, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва;
- Блаженніший Любомир Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Глава Української Греко-Католицької Церкви;
- Ярослав Степанович Яцків, академік НАН України, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України.

Активними учасниками семінару стали також інші представники Посольства Австрійської Республіки в Україні, державних органів влади України, вищих навчальних закладів, громадських організацій та ділових кіл, студенти, аспіранти, викладачі Інституту міжнародних відносин.

Учасники дискусії обговорили проблеми і перспективи європейської інтеграції, адаптації правової та інституційної системи України на нових країн-членів до стандартів ЄС, функціонування банківської системи України в умовах європейської інтеграції, особливості сприйняття євроінтеграційних процесів з боку громадськості в ЄС та Україні.

О. Чугаєв Інститут міжнародних відносин