У КНУ розпочалася конференція на тему Великого терору 1937-1938 рр.

21.06.2018

21 червня 2018 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочався перший день Міжнародної наукової конференції «Великий терор 1937-1938 рр.: філософія й інструменталізація, жертви й виконавці, осмислення й історична пам'ять».

Відкрили захід декан історичного факультету КНУ Іван Патриляк, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, директор Інституту історії України НАН України Валерій Смолій.

Ця міжнародна конференція покликана розкрити низку важливих питань, зокрема механізми здійснення та регіональний вимір Великого терору; національні, релігійні та професійні групи в лещатах Великого терору; Великий терор через призму жертви, в’язня, виконавця, кат, а також образи Великого терору та коммеморативні практики.

Захід організовано Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Інститутом історії України НАНУ, Українським інститутом національної пам’яті, головною редколегією науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».