У КНУ обговорили історичний наратив Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр»

22.11.2017

21 листопада 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося перше публічне обговорення загального огляду історичного наративу Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр».

У відкритті заходу взяли участь  декан історичного факультету КНУ Іван Патриляк, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, генеральний директор Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівєц, виконавчий директор Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр» Яна Барінова, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ Володимир Бугров, журналіст Микола Княжицький, президент Об'єднання юдейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх, а також громадські діячі, члени єврейських громад та інші.

Публічне обговорення  стало першою масштабною науковою дискусією , адже віднайти історичну справедливість можливо лише шляхом залучення фахівців та громадськості до діалогу.

Генеральний директор Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець коментує, що наратив дозволить детальніше відтворити картину подій минулого: «На нас є відповідальність перед громадськістю, родичами загиблих, державою. Ми розуміємо ступінь відповідальності перед тими, кого стосується ця трагедія і цей проект. Та передусім, ми прагнемо розповісти правду про неї. Ось чому ми відкриті до всіх зауважень».

На заході було представлено перший обрис наративу Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», що у майбутньому слугуватиме основою для створення всіх експозицій музею.