Студенти ІМВ у Парижі та Брюсселі

22.02.2017

З 4 по 11 лютого 2017 року делегація із 30 студентів та викладачів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяла участь у міжнародній освітній програмі у Парижі та Брюсселі, організованій .

Головною метою навчальної подорожі стало ознайомлення з роботою інституцій Євросоюзу, історією європейського будівництва, парламентською системою Франції; з діяльністю департаментів перекладу Єврокомісії,  її мовним функціонуванням та практичними навичками перекладу у сфері євроінтеграції; з роботою дипломатичних представництв України за кордоном, системою вищої освіти у Франції та можливостями навчання у французьких та європейських вишах для українських студентів. За шість днів перебування у Парижі та Брюсселі студенти ІМВ відвідали вісім  інституцій і побували на щорічному Ярмарку з європейських студій у Брюсселі - EU Studies Fair 2017.

Так, у перші дні делегація ІМВ відвідала Люксембурзький палац, де з 1799 року засідає Сенат Французької республіки. Цей навчальний візит відбувся на запрошення сенатора Ерве Море, голови міжпарламентської групи дружби «Франція – Україна» французького Сенату. Українські студенти мали змогу прослухати цікаву екскурсію, прогулюючись Люксембурзьким палацом. Вони побували у залі засідань Сенату, ознайомилися з історією палацу та сучасним функціонуванням верхньої палати французького парламенту.

Крім того, студентів було запрошено до Вищого інституту перекладу – однієї з кращих перекладацьких шкіл в Європі. На сьогодні ISIT пропонує ґрунтовну освіту у сфері усного та письмового перекладу, а також магістерські програми з міжнародних відносин, комунікації і менеджменту.

Українська делегація навідалася до будинку-музею Жана Монне, одного з батьків-засновників європейського будівництва, який був автором відомої декларації Шумана.  Cтуденти відвідали будинок, де жив Жан Монне, і прослухали лекцію про витоки європейської інтеграції.

Також українські студенти відвідали , де довідалися про переваги французької системи вищої освіти, можливості навчання для українських студентів, процедуру запису до французьких вишів.

Майбутні дипломати побували у Посольстві України у Франції, де зустрілися з надзвичайним та повноважним Послом України у Франції Олегом Шамшуром, політичним радником Романом Тодером і прес-аташе Посольства Олександрою Присяжнюк. Тут вони дізналися про поточний стан відносин України з Францією та виклики, що ставлять майбутні президентські та парламентські вибори у Франції.

10 лютого делегація ІМВ відвідала мультимедійний інтерактивний центр візитів Європарламенту (Парламентаріум), де, за допомогою сучасних технологій, можна було ознайомитися з історією та сьогоденням Європейського союзу, роботою та повноваженнями Європарламенту.

Важливим заходом програми стало подальше відвідування Європейської комісії, де студенти прослухали змістовні лекції. Спершу Віржінія Меркурі з Головного управління Комунікації Єврокомісії розповіла про діяльність Європейської комісії як політичного виконавчого органу Євросоюзу, а потім Пйотр Лігай, перекладач з Головного управління усного перекладу, оповів про організацію служби перекладу Європейської комісії і проінформував про вимоги до перекладацької діяльності, інструменти і практичні аспекти роботи перекладача.

Згодом делегація ІМВ відвідала Посольство України в Бельгії, де зустрілася з надзвичайним та повноважним Послом України при ЄС та в Бельгії Миколою Точицьким і працівниками Представництва України при ЄС паном Владиславом Ломако й Алісою Кулій. З виступів пана Посла та його колег, студенти ІМВ дізналися про насичену і відповідальну роботу Представництва України при ЄС у Брюсселі.

Кульмінацією подорожі стало відвідування Ярмарку європейських студій в Брюсселі, який щорічно організовує тижневик «Politico» . Спочатку з привітальним  словом до присутніх звернулася Мартін Райшерц, директор Головного управління освіти і культури Європейської комісії, а далі учасники Ярмарку могли ознайомитися зі спеціалізованими магістерськими програмами понад 50-ти європейських вишів.

Після завершення освітньої програми учасники отримали сертифікати.