Новини

 

Ми всі - кримські татари!

18.05.2016
Саме це гасло багаторазово скандували студенти Шевченкового університету, зібравшись з самого ранку 18 травня біля пам’ятника Великому Кобзареві. Так вони висловили свою солідарність з кримськотатарським народом у День пам’яті жертв депортації, що відбулася 72 роки тому. Представники факультетів та інститутів КНУ принесли карту України з невід’ємною складовою – Кримом та портрети живих свідків геноциду кримських татар. Всі разом утворили флешмоб у вигляді золотої тамги - національного символу кримських татар. Знову і знову звучало - «Ми всі – кримські татари!»

А біля Червоного корпусу під виконання українського та кримськотатарського гімнів відбулося урочисте підняття державного Прапора кримських татар.

Разом з усіма День пам’яті відзначали студенти та викладачі кримськотатарської національності, яких прийняв до своєї родини наш університет у рік анексії Криму.Студентка кафедри тюркології Інституту філології Халісе Зінедін розчулено розповідала, як вранці її дідусь, нагадавши який сьогодні день, просив онуку ніколи не забувати про біду, що спіткала їхню родину і їхній народ. «Я обіцяла йому, що ми, нащадки, ніколи цього не забудемо», - сказала Халісе.
Усі ми теж ніколи цього не забудемо! Бо всі ми – кримські татари!


Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2018