Новини

 

КНУ поглиблює співпрацю з Державною архівною службою України

25.11.2022

Про системне і цілеспрямоване виявлення, збереження, опрацювання й оприлюднення документів та пам’яток історико-культурної спадщини України, залучення її до науково-освітнього процесу йшлося під час укладання угоди про співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Державною архівною службою України 25 листопада 2022 року.

 

Своїми підписами Угоду скріпили: ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров і голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

У церемонії підписання взяли участь: перша заступниця голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова, проректорка зі зв’язків з громадськістю КНУ Олена Добржанська, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Марина Палієнко, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Ярослав Калакура та асистентка кафедри Наталія Коломієць.

Володимир Бугров зазначив: «Підписана Угода засвідчує бажання і Університету, і Державної архівної служби України продовжити нашу співпрацю. Адже об’єднавши зусилля, ми сприятимемо підготовці висококваліфікованих фахівців з суспільно-гуманітарних наук, архівної справи, діловодства, управління документацією, соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, що є надзвичайно актуальним в наш час».

Анатолій Хромов підкреслив: «Ми маємо намір поглибити напрями взаємодії, які є критично  важливими для нашої галузі, в плані отримання висококваліфікованих фахівців, надання їм відповідної освіти. На жаль, в Україні немає жодного закладу, який готував би професійних реставраторів документів. Ще одним важливим напрямом є діджитал-курс, підготовка цифрових архівістів, оскільки ми продовжуємо активно рухатися в напрямку оцифрування нашої історико-культурної спадщини».

Професор Ярослав Калакура зауважив, що в 1944 році, ще до закінчення Другої світової війни, в Університеті відкрили першу в Україні кафедру архівознавства і започаткували на історичному факультеті професійну підготовку архівістів: «Ми проходимо цей шлях в умовах війни на якісно новому рівні. Не може бути архівіста без глибокого знання історії, але в сучасному світі цього мало. Архівістам нового покоління  також потрібні компетентності у галузі новітніх інформаційних технологій та права. І це може дати саме Університет».

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2022