Тристороння польсько-українсько-німецька зустріч у Варшаві

18.12.2014
14-15 грудня 2014 року у Варшаві відбулася тристороння польсько-українсько-німецька зустріч ректорів вищих навчальних закладів. Українську делегацію очолював Голова спілки ректорів України, ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський. Конференцію ректорів академічних шкіл Польщі очолював її президент професор Веслав Баниш, Конференцію ректорів Німеччини — віце-президент Конференції, ректор Університету Грайфсвальд доктор Джоанна Елеонора Вебер.

У ході тристоронньої зустрічі, що її професор Вебер означила як історичну, 15 грудня відбулося підписання Рамкової угоди про співпрацю між Спілкою ректорів України (в особі академіка Губерського) та Конференції ректорів Німеччини (в особі професора Вебер).

З привітаннями на зустрічі виступили Посол Німеччини у Польщі, та Посол України в Польщі Андрій Дещиця.

У ході робочої тристоронньої зустрічі відбулося три панельні дискусії.
Перша — про сучасний стан розвитку вищої освіти в Україні та стан розвитку вищої освіти в Німеччині та Польщі у контексті Європейського простору вищої освіти та Європейського дослідницького простору. З основною доповіддю виступив академік Леонід Губерський. Співдоповідачами були віце-президент Спілки ректорів України академік Михайло Згуровський та академік АПНУ Віктор Огнев’юк (модератором секції була Джоанна Вебер).

Друга — про міжнародне співробітництво у сфері вищої освіти, зокрема інституційні стратегії, приклади позитивних практик фінансування міжнародного співробітництва (модератором секції був Леонід Губерський).

Третя секція під головуванням Веслава Баниша була присвячена перспективних напрямків співпраці між вищими навчальними закладами Німеччини, Польщі та України. Одним із ключових механізмів співпраці було визначено програму ЄС «Горизонт 2020».

До складу української делегації входили: Віктор Андрущенко, віце-президент Спілки ректорів України, ректор НПУ імені М. Драгоманова; Віль Бакіров, ректор Харківського університету імені В. Каразіна; Петро Бех, проректор з міжнародної співробітництва КНУ імені Тараса Шевченка; Олександр Величко, ректор Національної металугійної академії України (Дніпропетровськ); Михайло Згуровський, віце-президент Спілки ректорів України, ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут»; Степан Мельничук, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Станіслав Ніколаєнко, ректор Національного університету біоресурсів; Віктор Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка; Галина Усатенко, Голова громадської ради МОН України.

Українська делегація у Варшавському університеті

Голови Спілок ректорів Німеччини, Польщі та України

Леонід Губерський, Петро Бех та Михайло Згуровський у кулуарах

Урочиста мить підписання Рамкової угоди про співпрацю