Відбудеться презентація авторського проекту Вальтера Кошмаля

19.09.2014
25 вересня о 14.00 у Головному навчальному корпусі Університету (ауд. 205) відбудеться презентація авторського проекту ВАЛЬТЕРА КОШМАЛЯ «ТАРАС ШЕВЧЕНКО: ЗАБУТИЙ ПОЕТ-ІКОНА УКРАЇНЕЦЬ»

Вальтер Кошмаль – відомий німецький славіст, літературознавець і культуролог, професор, завідувач кафедри історії слов'янської літератури, керівник освітнього центру «ЄВРОПЕУМ», де здійснюється підготовка магістрів за програмою «східно-західні студії» Регенсбурзького університету.

У презентованій монографії вченого досліджується феномен Тараса Шевченка, якого автор називає символом українського народу. Простежуються витоки унікальності постаті митця та його творчості, причини їх повсякчасної значимості у житті української нації. З’ясовуються особливості сприйняття феномену Тараса Шевченка світовою спільнотою – як науковцями, так і пересічними читачами. Акцентовано увагу на вивченні мовного аспекту творів митця, зокрема, аналізуються причини використання російської мови, свідомого вибору української, зокрема її усних діалектів із їх подальшим синкретизмом.

У презентації беруть участь: ректор Університету академік Л. В. Губерський, проректори КНУ, Посол Німеччини в Україні пан доктор Крістоф Вайль, директор Інституту філології проф. Г.Ф. Семенюк, директор Інституту літератури НАН України акад. М.Г. Жулинський, директор Національного музею Тараса Шевченка Д. В. Стус, завідувач кафедри історії української літератури і шевченкознавства проф. О.М. Сліпушко, колишній завідувач кафедрою германської філології доцент І.В. Сойко, шевченкознавці з Університету й Інституту літератури НАН України, студенти Інституту філології, всі бажаючі.