«Генеза та історичні етапи українського державного та церковного будівництва»

12.12.2013
12 грудня 2013 року в КНУ імені Тараса Шевченка відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Ґенеза та історичні етапи українського державного та церковного будівництва», що приурочена до 1150(1)-ї річниці заснування Української Православної Церкви (з центром Митрополії у Києві 862(3) р.) ЇЇ організатори:
– Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки;
– Центр українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
– Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія;
– Карпатський університет імені Августина Волошина;
– Міжнародна академія богословських наук.
У відкритті конференції взяли участь проректор з наукової роботи КНУ Сергій Вижва; уповноважений УПЦ з питань вищої освіти і науки, президент Міжнародної академії богословських наук Архімандрит Віктор (Бедь); генерал-полковник, Верховний отаман «Козацтва України» Валентин Соколовський, директор Центру українознавства філософського факультету КНУ Микола Обушний, секретар вченої ради Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Скиба та інші.
Конференція відбулася з метою дослідження та систематизаці знань про зародження та поширення християнства на давніх українських землях Скіфії – Русі – України, вплив процесів християнізації за часів правління князя київського Оскольда на подальший розвиток вітчизняних державних і церковних інститутів та духовно-історичної спадковості генези Української Церкви у цивілізаційному вимірі.