КНУ – лідер за кількістю предметних рейтингів QS Rankings by Subject серед українських університетів

22.03.2023

Компанія QS оприлюднила тринадцятий Предметний рейтинг університетів світу (Rankings by Subject 2023).

Київський національний університет імені Тараса Шевченка визнаний одним із провідних світових університетів у вивченні 8 предметів у 4 галузевих категоріях за результатами одного з найпрестижніших рейтингів світу.

Цьогоріч Університет покращив свої позиції у предметних рейтингах з «Комп’ютерних наук та інформаційних систем», «Хімії», «Фізики і Астрономії» і за галузевою категорією «Соціальні науки та менеджмент», піднявшись на 50 сходинок. А з «Права» покращив свій рейтинг відразу на 100 позицій. КНУ також вперше представлено у предметному рейтингу з «Економіки та економетрії».

Загалом предметний рейтинг складається з 54 спеціальностей, згрупованих за 5 галузевими категоріями, які вивчаються на 15 700 освітніх програмах у 1594 університетах світу.

Україна представлена 11 освітніми інституціями у 17 дисциплінах. Серед українських ЗВО Шевченків університет – лідер за кількістю входжень до предметних рейтингів.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

Галузева категорія «Техніка і технології»

Галузева категорія «Природничі науки» (позиція в рейтингу 379=)

Галузева категорія «Соціальні науки та менеджмент» (позиції в рейтингу з 451-500);

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»:

Галузева категорія «Техніка і технології»

Галузева категорія «Природничі науки»

• Матеріалознавство (позиції в рейтингу – з 401 по 420);
  • Фізика і астрономія (позиції в рейтингу – з 551 по 600).

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна:

Галузева категорія «Природничі науки»

• Фізика і астрономія (позиції в рейтингу – з 501 по 551).

Галузева категорія «Техніка і технології»

• Комп’ютерні науки та інформаційні системи (позиції в рейтингу – з 551 по 600).

Національний університет «Львівська політехніка»:

Галузева категорія «Техніка і технології»

Харківський національний університет радіоелектроніки:

Галузева категорія «Техніка і технології»

• Комп’ютерні науки та інформаційні системи (позиції в рейтингу – з 451 по 500).

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»:

Галузева категорія «Техніка і технології»

Київський національний університет технологій та дизайну:

Галузева категорія «Мистецтво та гуманітарні науки»

Київський національний лінгвістичний університет:

Галузева категорія «Мистецтво та гуманітарні науки»

Національна музична академія (Київська консерваторія):

• Галузева категорія «Мистецтво та гуманітарні науки»

Виконавське мистецтво (позиції в рейтингу – з 251 по 300).

Уперше до цьогорічного видання предметних рейтингів кращих університетів світу увійшли:

Національний університет біоресурсів і природокористування України:

Галузева категорія «Науки про життя і медицина»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого:

Галузева категорія «Соціальні науки та менеджмент»

• Право (позиції в рейтингу – з 251 по 300).

Зазначимо, що кожен предметний рейтинг складається на основі чотирьох основних параметрів:

• Академічна репутація: показник, що розраховується на основі результатів опитування понад 100 тисяч вчених, викладачів і керівників університетів та наукових установ світу;
  • Репутація серед роботодавців: показник, що розраховується на основі результатів опитування понад 50 тисяч представників компаній-роботодавців;
  • Кількість цитувань на одну публікацію: показник наукової продуктивності, який вимірює середню кількість цитувань на одну публікацію за даними бази Scopus;
  • Організаційний індекс Гірша: показник, що відображає наукову продуктивність і впливовість наукових досліджень за даними міжнародної бази Scopus.