Книга пам'яті Університету: Станіслав Росовецький

03.04.2022

3 квітня 2022 року передчасно пішов із життя Станіслав Казимирович Росовецький – видатний учений, письменник, викладач, автор численних праць із теорії літератури, фольклористики, мови і культури.

Життя Станіслава Казимировича було тісно пов’язане з КНУ імені Тараса Шевченка. У 1964 вступив до університету, у 1967 – отримав медаль «За кращу наукову студентську роботу». У 19711974 навчався в аспірантурі, був останнім аспірантом професора Олександра Назаревського, київського учня академіка Володимира Перетца. У 1977 на запрошення академіка Дмитра Лихачова захистив в Інституті російської літератури (Пушкінському будинку) кандидатську дисертацію на тему «Розвиток жанру повісті в російській літературі XVIXVII ст. („Повість про Петра і Февронію“ і пов'язані з нею твори)». У 2004 захистив в Київському університеті докторську дисертацію на тему «Фольклорно-літературні взаємозв'язки: генетичний аспект» (За спеціальностями «Українська література», «Фольклористика»).

З 1974 – асистент кафедри історії літератури Київського університету, з 1979 – старший викладач, з 1983 – доцент тієї ж кафедри, з 2004 по 2019 – професор кафедри фольклористики Інституту філології Шевченкового університету.

Наукові роботи (понад 360) публікувалися, крім України, в Бельгії, Німеччині, Білорусії, Канаді, Литві, Польщі, Росії, США, Туреччини, Узбекистані, Франції, Естонії російською, українською, англійською, французькою та турецькою мовами.

Ґрунтовна монографія «Шевченко і фольклор» вийшла трьома виданнями (2011, 2015 року, 2016) і отримала високу оцінку фахівців. Одна з останніх книжок – «Шевченко. Сучасна біографія» (2020)  потрапила до коротких списків двох номінацій «Книжки Року-2020».

Світла пам’ять про Станіслава Казимировича назавжди збережеться в серцях його рідних і близьких, колег і учнів.

Колектив Шевченкового університету висловлює щирі співчуття родині Станіслава Росовецького, його колегам та усім, хто знав і шанував відомого науковця.