Звернення до університетської громади

Шановна університетська громадо!

В умовах відкритої війни, яку веде Росія проти України й українського народу, Університет докладає зусиль для боротьби з ворогом у різний спосіб. Багато наших викладачів і студентів боронять українські землі у складі Збройних Сил України, зокрема й добровольчих формувань територіальних громад, збирають необхідне для армії і військових, готують їжу для наших захисників.

Натомість у російському суспільстві війна проти України, яку розв’язав Путін, назвавши її “військовою спецоперацією з денацифікації та демілітаризації”, отримує підтримку навіть у колах інтелектуалів, так званої еліти Росії. Звучать заяви на підтримку дій російської армії проти українського населення, схожі на звернення ради ректорів Росії та ради ректорів ЗВО Санкт-Петербурга та Ленінградської області до студентів, викладачів і науковців.

Диктатор Путін обґрунтовує свою агресію точкою зору, яка суперечить історичному процесу. Якщо наукова спільнота РФ погодилася на фальсифікацію історії та соціально-політичних реалій України, а також не заперечує проти пропагандистської брехні, через яку ллється кров українців, то такі люди не мають права називатися науковцями та інтелектуалами.

У тому, що через загарбницьку війну українські освітні заклади  припинили навчання, науковці – дослідження, а люди ховаються від смерті, винен не лише Путін. Цей біль, це горе та ця кров – відповідальність впливових наукових еліт РФ. Ваша мовчазна згода зі злочинами Путіна – на вашому сумлінні. Наше ж вимагає від нас громадянської позиції – співпрацювати з Україною може лише той, хто поважає її народ та соборність.

Університетська спільнота надалі не буде миритися з тим, що російські «інтелектуали» мають статус почесних докторів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зокрема, мова йде про академіка російської академії наук Юрія Золотова та ректора Московського державного університету імені М.В. Ломоносова Віктора Садовничого. Враховуючи, що ці люди підтримують політику і дії Путіна, спрямовані на масові вбивства українців, пропонуємо позбавити їх статусу “Почесний доктор” у нашому Університеті. За тією ж процедурою, за якою у червні 2021 року позбавили статусу почесного доктора самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Адміністрація Університету давно відмовилася від будь-якої співпраці з  університетами та академічними інститутами країни-агресора, армія якої вбиває мирне населення, знищує наші надбання, погрожує техногенними катастрофами. Настав час зробити це остаточно!

Ректор Володимир БУГРОВ

Appeal to the University Community

Dear university community, in times of the war waged by Russia against Ukraine and the Ukrainian people, the University is making efforts to fight the enemy in various fields. A lot of lecturers and students defend the Ukrainian lands in the Armed Forces of Ukraine and in the territorial defense, collect all the necessary things for the army and the military, prepare food for our defenders.

On the contrary, in Russian society the war against Ukraine, launched by Putin who has called it a special military operation for denazification and demilitarization, is gaining support even among intellectuals, the so-called elite. There are statements in support of the Russian army's actions against the Ukrainian population, similar to appeals to lecturers and students of the Board of Rectors of St. Petersburg and Leningrad regional universities.

The fact that Ukrainian educational institutions stopped the studying process due to the war of aggression, scientists stopped conducting research, and people are hiding from death is not only Putin's fault, this pain, this grief and this blood are the responsibility of elites, where the scientific elite is not the least influential. Your silence, your approval of these crimes is your conscience, and ours requires a civil position, only those who respect the people and conciliarity of Ukraine can cooperate with it.

The university community can no longer tolerate the fact that Russian "intellectuals" have the status of honorary doctors of Taras Shevchenko National University of Kyiv. In particular, there have been the following honorary doctors of the university: academician of the Russian Academy of Sciences Yurii Zolotov and rector of Lomonosov Moscow State University Viktor Sadovnychyi. Given that these doctors have no honor and they actually support Putin's policy and his actions aimed at the mass murder of Ukrainians, we propose to deprive them of the status of honorary doctor at our University. Just as in June 2021 the status of honorary doctor of self-proclaimed President of Belarus Oleksandr Lukashenko was revoked.

The University administration completely refuses to cooperate in any form with the universities and academic institutions of the aggressor country the army of which kills civilians, destroys our property, threatens man-made disasters.

Rector Volodymyr BUGROV