Ахтем Сеітаблаєв – про секрети кінотворчості студентам Інституту філології

15.04.2021

Студенти й працівники Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також усі, хто цікавиться сучасним процесом розвитку українського кінематографа, мали змогу зустрітися й дистанційно поспілкуватися із режисером і актором Ахтемом Сеітаблаєвим.

Творча зустріч і цікаве обговорення було організовано завдяки зусиллям професора Інституту філології Анатолія Ткаченка в межах кінолекторію й спецкурсу «Кіносценарій як літературна творчість». Зустріч відбулася 11 квітня 2021 року. Охочих поспілкуватися з відомим кінорежисером було вдосталь, тож подія проходила жваво й натхненно.

Ахтем Сеітаблаєв охоче розповів українській творчій молоді про власне розуміння професійного простування в кіномистецькій царині, поділився із присутніми найцікавішими аспектами проведення зйомок кінострічки «Захар Беркут», а також розповів про поточні творчі проєкти, над якими залюбки працює.

На думку відомого кінорежисера, ключовими аспектами творчого успіху мусять бути:

• важливість теми, про яку йдеться в творчій роботі;
  • небуденність викладу будь-якої теми;
  • звернення до емоцій глядача, читача, будь-якого іншого реципієнта;
  • майстерність опрацювання творчого матеріалу на всіх можливих рівнях, від технічного – до акторського й режисерського;
  • цікаве творче повідомлення, що розгортається через втілення мистецької ідеї в тім чи іншім виді мистецтва.

Наприкінці зустрічі Ахтем Сеітаблаєв підбив підсумки проведених кіномистецьких обговорень: «Створити те, чого насправді не існує, змусити глядача повсякчас відчувати вир емоцій – це непросте завдання, здолати яке здатний тільки талановитий митець!».

Науково-педагогічний колектив КНУ імені Тараса Шевченка сподівається, що сучасне університетське студентство якнайширше скористається творчими порадами відомого режисера й кожен із учасників творчої зустрічі невпинно простуватиме до особистого професійного успіху!

За матеріалами Валерії Довбань,

студентки ІФ КНУ