Лютневе засідання Вченої ради

01.02.2021

Першого лютого 2021р. в режимі онлайн-конференції відбулося засідання Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Голова Вченої ради, в. о. ректора Університету Леонід Губерський привітав професорів КНУ імені Тараса Шевченка М. Д. Гродзинського, В. А. Вергуна, С. О. Костеріна з присвоєнням їм Відзнаки Вченої ради КНУ. Леонід Губерський побажав професорам міцного здоров’я та невичерпної енергії для подальшої плідної діяльності на благо Унверситету та України.

Основним питанням на порядку денному Вченої ради було – «Про результати фінансово-господарської діяльності Університету у 2020 році». Доповідь зробила головний бухгалтер КНУ Валентина Денисенко. Співдоповідач -  проректор з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Олександр Рожко.

Валентина Денисенко зазначила, що обсяг фінансування Київського національного університету імені Тараса Шевченка на 2020 рік за усіма бюджетними програмами склав 2 209,59 млн. грн.

Фінансування у 2020 році становило: по загальному фонду 1 390,17 млн. грн., або 62,92 %, по спеціальному фонду 819,42 млн. грн., або 37,08 % загального обсягу фінансування.

Кошти у сумі –  2 059,17 млн. грн.  було витрачено на:

Виплату заробітної плати з нарахуваннями – 1 627,7 млн. грн. (79,05%); у т. ч. премії – 79,64 млн. грн.

Оплату комунальних послуг – 89,37 млн. грн.  (4,34 %);

Виплату стипендій (аспірантам, докторантам, академічних, іменних) – 146,21 млн. грн. (7,1 %);

Виплат сиротам – 1,1 млн. грн. (0,05%);

Видатки на відрядження студентам та співробітникам – 0,31 млн. грн. (0,02 %);

Придбання продуктів харчування у т. ч. (харчування учням ліцею, студентам-сиротам) – 33,73 млн. грн. (1,64 %);

Оплату товарів і послуг – 63,72 млн. грн. (3,09 %);

Сплата податків (збір за воду, збір за надра, за забруднення навколишнього середовища, податок за землю) – 2,7 млн. грн. (0,13 %);

Придбання обладнання – 20,46 млн. грн. (1,0%).

Капітальні ремонти  навчальних корпусів та гуртожитків, реконструкція та реставрація  навчальних корпусів, поточні ремонти навчальних корпусів та гуртожитків, – 73,87 млн. грн. (3,58 %).

Після обговорення результатів фінансово-господарської діяльності Університету за минулий рік директори інститутів та декани факультетів доповіли з кадрових питань. Серед них -  «Присвоєння вчених звань» та «Про висунення кандидатур у дійсні члени (академіки) і члени-кореспонденти НАН України».

Відповідно до порядку денного були розглянуті такі поточні питання:

«Про створення та перейменування структурних підрозділів на економічному та географічному факультетах». (Доповіла голова Постійної комісії Вченої ради Людмила Остапченко);

«Інформація про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань етики». (Доповів голова Постійної комісії Вченої ради В’ячеслав Мордвінцев). «Рекомендація кандидатур для участі у конкурсі на здобуття:

- Премії імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

- премій Верховної Ради України молодим ученим;

- стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених у 2021 році;

- академічної стипендії Кабінету Міністрів України». (Доповідач голова Постійної комісії Вченої ради Сергій Вижва).

Детальніше на сайті Вченої ради Університету.