Новини

 

КНУ – перший серед ЗВО України у рейтингу університетів Східної Європи та Азії

16.12.2020

Київський національний університет імені Тараса Шевченка єдиний серед українських ЗВО у ТОП-50 рейтингу кращих університетів Східної Європи і Центральної Азії – QS: EECA 2021 від Британської компанії Quacquarelli Symonds.

 

У цьогорічній версії рейтингу КНУ посів 33 місце серед 400 університетів Азербайджану, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини, Словенії, Туреччини, Угорщини, України, Хорватії та Чехії.

КНУ є лідером серед 25 представлених у рейтингу українських ЗВО. До першої сотні кращих університетів регіону увійшли також Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського», що посідає 66 місце, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна з 67 місцем та Національний університет «Львівська політехніка» з 98 місцем.

У цьогорічному рейтингу КНУ імені Шевченка покращив свої показники за показниками репутації серед роботодавців, кількістю публікацій на одного співробітника, часткою співробітників зі ступенем PhD, кількістю іноземних студентів та впливу університету в Інтернеті.

У цілому ж у рейтингу QS: EECA діяльність університетів оцінюється за 10 критеріями, що складають певну частку від загальної оцінки: академічна репутація (30 %), репутація серед роботодавців (20 %), співвідношення кількості науково-педагогічного складу і студентів (10 %), кількість публікацій на одного співробітника (10 %), міжнародні наукові зв'язки (10 %), вплив університету в Інтернеті (5 %), частка співробітників зі ступенем PhD (5 %), кількість цитувань на одну статтю (5 %), частка іноземних співробітників (2,5 %) і частка іноземних студентів (2,5 %). 

 

Довідково: компанія Quacquarelli Symonds (QS) – британська агенція, що спеціалізується на освіті та навчанні за кордоном, щорічно укладає рейтинг кращих університетів світу, який вважається одним із найавторитетніших.  Під час укладання рейтингу QS: EECA співробітники компанії розглядають дані понад 2900 університетів з країн Східної Європи та Центральної Азії.

 

Центр комунікацій

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2021