Відбулася онлайн-церемонія відкриття освітньої програми «Насіння для майбутнього – 2020».

19.10.2020

19 жовтня 2020 року  представники КНУ імені Тараса Шевченка долучилися до онлайн-церемонії відкриття освітньої програми «Насіння для майбутнього – 2020».

Цю програму уже четвертий рік поспіль проводить ТОВ «ХУАВЕЙ Україна» спільно з Міністерством освіти та науки України та провідними державними університетами.

В онлайн-церемонії відкриття взяли участь представники КНУ імені Тараса Шевченка проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Петро Бех, начальник відділу міжнародного співробітництва Андрій Кравченко, директор Центру інноваційного розвитку Світлана Березіна. Національний авіаційний університет представляв ректор Володимир Ісаєнко,  Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана ректор Дмитро Лук'яненко.

Учасників привітав генеральний директор ТОВ «ХУАВЕЙ Україна»  Ма Ці

Від КНУ імені Тараса Шевченка з привітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Петро Бех. Він зауважив, що Університет плідно співпрацює з ТОВ «ХУАВЕЙ Україна» з 2012 року. Завдяки співпраці поповнюється матеріально-технічна база профільних факультетів, і студенти мають можливість працювати на найсучаснішому обладнанні. Також студенти КНУ щорічно проходять стажування в Китаї. Зокрема, завдяки програмі «Насіння для майбутнього – 2020», таке право вибороли п’ять студентів КНУ.

Варто зазначити, що програма «Насіння для майбутнього» – це інноваційний освітній проєкт, завдяки якому учасники дізнаються про галузеві тенденції, особливості технологій 4G та 5G, інтернет речей, хмарні рішення, штучний інтелект, кібербезпеку, безпосередньо можуть поспілкуватися з провідними експертами у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Подальша співпраця Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ТОВ «Хуавей Україна» передбачає:

• реалізацію спільних освітніх програм з метою створення рівних можливостей у цифровому світі й розвитку навичок у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та інших сферах професій, які будуть потрібні у майбутньому;
  • укладання словника у сфері ІКТ як платформи відкритих інновацій із залученням Хуавей Україна, зацікавлених сторін в Україні та інших країнах (галузевих асоціацій, освітніх закладів, наукових та державних установ);
  • розвиток проєктів з використанням новітніх технологій (віртуальна реальність, мобільні застосунки, штучний інтелект, кібербезпека, хмарні обчислення, великі обсяги даних, 5G тощо);
  • поширення інформації про сучасні технології та підхід, орієнтований на рішення (конкурс за тематикою ІКТ, онлайн-проєкти);
  • цифрову трансформацію державного управління та відновлення економіки й суспільства завдяки ІКТ у постпандемічних умовах;
  • підтримка проєктів Центру інноваційного розвитку КНУ імені Тараса Шевченка у співпраці з міжнародними партнерами;
  • участь у просвітницьких заходах, спрямованих на захист довкілля (цифрові інструменти, технології для освітньо-просвітницьких цілей);
  • організація спільних науково-практичних конференцій та науково-дослідних проєктів;
  • подальший розвиток Академії інформаційних і мережевих технологій, авторизованої Huawei, для розвитку цифрової інфраструктури в Україні.