Проєкти Університету – серед переможців конкурсів двосторонніх досліджень!

09.07.2020

За умов постійного зростання конкуренції серед навчальних закладів, що надають освітні послуги, науково-викладацький колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка не тільки забезпечує високу якість викладання, а й незмінно прагне до вдосконалення й урізноманітнення власних наукових досліджень.

Черговими здобутками науковців Шевченкового університету стали три здобуті перемоги в конкурсах двосторонніх наукових і науково-дослідних проєктів. Усі проєкти-переможці розраховані на реалізацію упродовж 2020-2021 років, проте співпраця, налагоджена КНУ із закордонними освітніми закладами-партнерами, зможе тривати й надалі.

Зокрема, працівники Інституту права КНУ імені Тараса Шевченка працюватимуть спільно з колегами із Вільнюського університету (Литва) над двостороннім науковим проєктом «Посилення альтернативного вирішення спорів в Україні та Литві: пошук рішення для транскордонних спорів». У межах обраної тематики досліджуватимуться кращі юридичні практики із позасудового врегулювання спорів у Литві, а також аспекти адаптації й гармонізації національного законодавства до правових норм ЄС. Науковим керівником проєкту від КНУ імені Тараса Шевченка виступає докторка юридичних наук, професорка Ірина Ізарова, від Вільнюського університету керуватиме двостороннім дослідженням завідувач кафедри приватного права, професор Вітаутас Некрошюс.

Декілька двосторонніх проєктів упродовж 2020-2021 років реалізовуватимуть співробітники фізичного факультету КНУ. Зокрема, група дослідників із фізичного факультету впродовж 2020-2021 років візьметься за реалізацію двостороннього науково-дослідницького проєкту «Багатокольорові органічні світлодіоди (OLED) на основі амбіполярних сполук, що проявляють термоактивовану затриману флюоресценцію та індуковане агрегатами випромінювання (МЕТА)». Дослідження провадитиметься українськими фізиками з КНУ спільно з колегами-науковцями із Каунаського технологічного університету (Литва). Науковим керівником проєкту від Шевченкового університету виступає доктор фізико-математичних наук, професор кафедри експериментальної фізики Валерій Ящук. Координацією виконуваних дослідницьких робіт від Каунаського технологічного університету виступатиме доктор Даліус Гудейка.

А в конкурсі спільних українсько-американських науково-дослідних проєктів із фундаментальних і прикладних досліджень альтернативної енергетики перемогу здобув двосторонній проєкт «Тверді розчини GeSn для покращеної генерації струму і збирання носіїв заряду в тандемних сонячних елементах». Реалізацією поданого білатерального дослідження керуватиме від КНУ доктор фізико-математичних наук, професор кафедри оптики фізичного факультету Сергій Кондратенко. Співкерівником проєкту від США виступає директор Інституту нанонаук і інженерії Арканзаського університету, професор Грегорі Саламо. Очікується, що науковці з України й США завдяки вдосконаленню наявних джерел альтернативної енергії зможуть розробити сонячні елементи третього покоління.

Науково-педагогічний колектив КНУ імені Тараса Шевченка щиро вітає колег із вагомими професійними здобутками й бажає і в подальшому успішно реалізовувати наукові розробки й науково-дослідницькі проєкти!

За матеріалами Інформаційного сектора НДЧ КНУ