Як убезпечитися від коронавірусу: поради фахівців

27.02.2020

Глава Уряду України після засідання оперативного штабу наголосив, що у разі виникнення хвороби на території України відповідні інфекційні бригади повністю підготовлені та забезпечені необхідними санітарно-епідеміологічними засобами. На тепер в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

З 20-ї години 24 лютого у всіх людей, хто приїжджатиме з країн, де зареєстровані випадки захворювання COVID-19, перевірятимуть рівень температури тіла.

Щоб допомогти собі залишатися здоровим, ми рекомендуємо дотримуватися таких порад:

• прийняти неминучість нової реальності – загроза пандемії нового вірусу; основна надія на себе, щоб не заразитися, і на медиків, якщо захворієш;
  • критичне ставлення до всієї інформації і до всіх спікерів; використовувати достовірні джерела інформації – ВООЗ, CDC (Центри з контролю та профілактики захворювань в США);
  • тренувати гігієнічні навички – миття рук; уникати людей, які кашляють і чхають, вміти визначати на око 2 метра – безпечну відстань від хворого; не носити маску, крім ЯКЩО в будинку хворий (розуміти, що маски не приносять користі для здорових);
  • при захворюванні респіраторним захворюванням – самоізолюватися і захистити близьких, одягаючи медичну маску;
  • підтримувати власний імунітет – повноцінний сон, харчування (підтримка мікрофлори), заняття спортом та прогулянки на чистому повітрі, уникання стресів;
  • під час епідемії існує ризик порушення соціального й суспільного життя (закриття шкіл і вузів, труднощі з повсякденними ресурсами) – сплануйте це.

Імовірність того, що SARS-CoV-2 може існувати лише в Китаї та інших азійських країнах, неухильно знижувалася протягом останніх тижнів, тепер медики та науковці вважають: те, що відбулося в Італії, могло статися (або вже сталося) в інших місцях Європи.

Однак, розуміючи ситуацію, що склалася, ми маємо бути готові до будь-якого розвитку подій. Це привід вкотре мобілізуватися і не піддаватися паніці.

Будьте здорові!

З повагою,

Кафедра вірусології ННЦ

«Інститут біології та медицини»