Асоціація більярду КНУ відзначила 10-річчя

22.01.2020

Президент Асоціації більярду Київського національного університету імені Тараса Шевченка Губерський Леонід Васильович запросив більярдистів КНУ на зустріч присвячену 10 річчю Асоціації, що  відбулася 21 січня 2020 року в Головному корпусі КНУ.

Крім членів Асоціації сюди прибули: В. О. Артамонов, заступник Голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України; І. В. Масол,президент  Федерації спортивного більярду України; А. В. Заостровцев, перший Віце-президент ФСБУ; Є. В. Імас, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України; М. В. Дутчак, перший проректор НУФВСУ;  С. П. Сівіцька, проректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»; керівники більярдних клубів: А. Х. Пономаренко  «Буффало», Я. В.Черниш  «Променада», В. В. Шаповалов «Авіатор», В. В. Долженко «Платон», О. Д. Гуденко – «Лідер».

Президент Асоціації більярду КНУ імені Тараса Шевченка ректор Леонід Васильович Губерський привітав присутніх, подякував за співпрацю, особливо керівникам клубів, які надають спортсменам можливість проводити тренування та змагання, відзначив роботу секретаря Асоціації професора О. О. Безносюка, який в 2019 році став суддею Міжнародної категорії.

В. О. Артамонов подякував за допомогу МОН в організації Чемпіонатів України серед студентів та школярів, І. В. Масол підкреслив роль освітянського спорту і підготовку в ЗВО провідних спортсменів, Чемпіонів світу та Європи, Є.В. Імас та М.В. Дутчак засвідчили високий рівень співпраці НУФВСУ і КНУ, С. П. Сівіцька передала вітання від ректора О.В. Онищенка і подякувала за підтримку в створенні сучасної більярдної інфраструктури в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Потім відбулася покрокова презентація діяльності Асоціації протягом 10 років.

На початку 2010 року робоча група в складі Бех П.О., Лютий І.О., Безносюк О.О. розробила Статут та Положення про членство в Асоціації більярду Київського національного університету імені Тараса Шевченка («АСОЦІАЦІЯ»).

21 січня 2010 року на загальних зборах членів «АСОЦІАЦІЇ» було затверджено Статут та Положення про членство, відбулися вибори Правління: президента (ним став Л. В. Губерський), секретаря (О. О. Безносюк), та членів Правління (П. О. Бех,  І.О. Лютий, С. А. Вижва).

13-14 березня 2010 р. у  більярдному клубі «BUFFALO» відбувся перший турнір – Кубок Ректора. Переможцями стали: Дзюба П. В. та Інститут міжнародних відносин (Дзюба П.В, Копистира А.М., Расшивалов Д.П., Гнатовський М.М.). Протягом 10 років у КНУ було проведено 82 турніри (брали участь 88 спортсменів): Кубок Ректора, Чемпіонати КНУ, Чемпіонати інститутів та факультетів.

Кращі гравці(5 і більше перемог) стали: Курилко О. Б.,  Безносюк О. О.,  Копистира А. М., Голік А. О., Бобир Р. Ю.

Кращі команди: 7 Кубків Ректора і 15 Чемпіонатів КНУ Військовий інститут ( Безносюк О.О.. , Шмаль С.Г., Ворона В.В., Попов П.П.,), 2 Кубки Ректора - Інститут міжнародних відносин (Дзюба П.В, Копистира А.М., Расшивалов Д.П., Гнатовський М.М.), 1 Кубок Ректора Геологічний факультет (Дейнеко С.І., Коваль В.П., Лимар В.А., Вижва С.А.), призери Кубка Ректора Юридичний факультет (Цюра В.В., Хоменко М.М., Нестор В.Р.), Ректорат (Лютий І. О., Бех П.О., Вижва С.А.) та Філософський факультет  (Скалацький В. М., Ярошовець В.І., Петренко І.В.).

З 2016 року команда КНУ почала брали участь в Чемпіонатах України ЗВО науково-педагогічних працівників (55спортсменів з КНУ).

Чемпіонами України в особистому заліку ставали Гавриленко Р. І., Безносюк О. О., Копистира А. М., Цюра В. В., Курилко О. Б. В командному заліку команда КНУ перемагала 7 разів і була кращою командою в 2016 та 2017 роках.

З 2017 року команда КНУ почала брати участь у Чемпіонатах України серед студентів і стали третіми КНУ (Свист В.М., Хмелевский Д.О., Брижатий Т.В.), у «Вільній піраміді» -  другими КНУ(Свист В.М., Скирто О.В.) в «Снукері». Чемпіоном в «Снукері» став Свист В. М. студент 4 курсу економічного факультету КМСУ. Він абсолютний чемпіон України серед юнаків, чемпіон України серед юніорів, чемпіон України серед студентів.

Було представлено збірну команду КНУ серед студентів. Крім Свиста Віталя, КМСУ Тихий Андрій, чемпіон та призер Чемпіонату світу серед юніорів, багаторазовий чемпіон України  серед юніорів, володар Кубка України серед дорослих (юридичний факультет) та КМСУ Лапшин Олександр, призер Чемпіонату України  серед юніорів та школярів (економічний факультет).

Президент Асоціації більярду Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Васильович Губерський вручив Почесні грамоти гостям,  які протягом 10 років допомагали Асоціації, кращим спортсменам в номінації «Кращий гравець КНУ 2010-2020 рр.». Спеціальним призом нагороджений Олександр Борисович Курилко.

Зустріч завершилася в БК КНУ грою студентів, членів збірної України Тихого Андрія  та Лапшина Олександра. Майстер-клас був переконливим і чудовим, а потім ще була парна гра, до якої долучилися викладачі КНУ і по черзі складали пару молодим професіоналам. Свято вдалося!

Отож – вперед до перемог! Адже терпіння, наполегливість і піт – непереможна комбінація, що забезпечує успіх.

О. О. Безносюк, професор,

Секретар Асоціації більярду КНУ, суддя Міжнародної категорії