Нові перспективи співробітництва зі словацькими ЗВО

29.11.2019

27 листопада КНУ імені Тараса Шевченка відвідала делегація освітян зі Словаччини.

З делегацією до університету прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.

У складі делегації Ярослав Порубан, проректор факультету електротехніки та інформатики Технічного університету в Кошице;

Габріель Семанісін, проректор з наукового факультету університету Павола Юзефа Шафарика в Кошице;

Еміл Кршак, декан факультету науки та інформатики, Жилінський університет;

Віталій Левашенко, завідувач кафедри факультету управління науки та інформатики, Жилінський університет;

Маріо Леловский, віце-президент, Асоціація ІТ Словаччини (ITAS);

Маріан Власатий, директор Європейського агентства з міграції (EMA);

Галіна Лакуста, Українсько-словацький центр (USC).

Українську сторону представляли проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Петро Бех, а також науковці факультету інформаційних технологій і факультету комп’ютерних наук та кібернетики.

На зустрічі йшлося про перспективи та конкретні напрямки майбутнього співробітництва у галузі науки, освіти та IT технологій.

Гості зі Словаччини внесли пропозицію налагодження співпраці шляхом укладання угод та меморандумів, що передбачають обмін студентами та викладачами, а також формат подвійного дипломування.

Словацькі освітяни презентували умови співпраці за магістерською програмою подвійних дипломів «Бізнес-аналітика та інформаційні системи в підприємництві», що передбачють навчання студентів-магістрів за підтримки провідних європейських IT компаній, проходження виробничої практики та подальшого працевлаштування у цих компаніях. Ці кроки викликані спільною метою словацьких і українських освітян – підготувати фахівців високого рівня, яких потребують обидві країни.

Міграційна політика та політика працевлаштування для іноземців узгоджені між собою на державному рівні, тож Словацька Республіка зокрема зацікавлена у висококваліфікованих фахівцях із культурно близької їм країни, якою є для них Україна.

За матеріалами відділу міжнародного співробітництва