Юристів навчають американському юридичному письму

15.07.2019

Напрацювати навички у побудові ефективних юридичних текстів англійською мовою зможуть учасники курсу «Юридичне письмо та драфтінг англійською», що розпочав свою роботу 13 липня на базі Американського центру загального права КНУ імені Тараса Шевченка.

Курс створено для студентів, викладачів та практиків з рівнем англійської B2/C1 та вище.

Формат курсу передбачає аналіз реальних документів (текст, складання, використання юридичної термінології) з досвіду лекторів, кейсів від учасників. Тривалість – 8 занять протягом 4 тижнів.

Під час занять учасники навчаться уникати складних і незрозумілих юридичних конструкцій, які не притаманні для сучасної лексики американського права.

У курсі передбачено такі теми:

• Структура/формулювання/тональність ділових листів колегам /клієнтам/опонентам;
  • Структура CREAC (CRAC, IRAC, etc.) для драфту будь-якої інформації в будь-якій юрисдикції;
  • Прецедентна практика: правила цитування/формулювання;
  • Юрня: що це і чому не варто використовувати;
  • Побутова (людська) англійська в юридичних документах;
  • Переклад юридичних фраз англійською: що використовувати і де знайти;
  • Угоди: основна структура, найбільш поширені статті, положення.

Викладачами і кураторами курсу є Андрій Удовиченко, LL.M., Cornell Law School (USA), СРО у Bot&Partners; Вадим Козьма, LL.M., Chicago-Kent College of Law (USA) та Микола Котенко, PhD, Директор Американського центру загального права КНУ.