Колектив Університету вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні

20.02.2019

Адміністрація, студенти й співробітники Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у заходах, присвячених пам’яті загиблих під час протистоянь в Україні 18–21 лютого 2014 року.

Покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні відбулося 20 лютого 2019 року. Участь у ході взяв ректор КНУ Леонід Губерський, керівники, викладачі, співробітники, аспіранти, студенти навчальних підрозділів Університету, представники Ради ветеранів КНУ. Колектив Шевченкового університету пройшов урочистою ходою місцями найбільш масових розстрілів учасників Революції Гідності, учасники ходи поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні й ушанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Скорботний тиждень розпочався проведенням тихої акції «Ангели пам’яті», ініційованої Анжелікою Рудницькою, співробітницею Центру фольклору та етнографії Інституту філології КНУ. Продовженням заходів стало відкриття інсталяцій із уже історичними артефактами часів Революції Гідності. Зокрема, в Інституті філології 18 лютого 2019 року було розміщено стенди зі світлинами співробітників і студентів, котрі були учасниками тих подій. У головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка 20 лютого 2019 року було встановлено пам’ятний куточок із символікою та особистими речами мітингувальників. Зокрема, для проведення подібних заходів український кінооператор Ярослав Пілунський, активний учасник протестних мітингів часів Революції Гідності й минулорічний лауреат Шевченківської премії за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року, передав Центру комунікацій КНУ свій щит протестувальника та каску із розпізнавальними написами представника медіа, що й були включені до символічної інсталяції в головному навчальному корпусі КНУ. Тематичну експозицію із речами мітингувальників, ангелами памяті, виготовленими студентами, і виданнями, присвяченими подіям Революції Гідності, було облаштовано 20 лютого 2019 року на історичному факультеті Університету. Речі й предмети учасників протистоянь в Україні 18–21 лютого 2014 року, представників історичного факультету КНУ, для виставки зібрали співробітники й студенти факультету.

До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні Молодіжний центр культурно-естетичного виховання КНУ організував концерт за участю студентів кафедри виконавських дисциплін Київського інституту музики імені Р. М. Глієра. Організатори заходу нагадали присутнім про важливість трагічних і пам’ятних подій «зими, що нас змінила» в 2014 році, гості урочистого концерту вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Музичну частину вечора розпочала щемлива «Мелодія» видатного українського композитора Мирослава Скорика, потому присутні зачаровано слухали інші шедеври світової музичної спадщини.

Довідково: Цьогоріч Україна відзначає 5-ту річницю трагічних подій Революції Гідності. Студенти й викладачі Університету не залишалися сторонніми спостерігачами жахливих подій 18–21 лютого 2014 року – подій, що визначили й засвідчили принципово інший геополітичний та цивілізаційний вибір українців. Колектив Шевченкового університету всіляко підтримував учасників Революції Гідності, долучався до протестних та інформаційних кампаній, допомагав зі збором коштів, продуктів та медикаментів для потреб Майдану, представники КНУ брали участь у нічних чергуваннях на Майдані, у медичних закладах Києва, куди відвозили поранених мітингувальників, а також на випадок небезпеки організовували волонтерське чергування в навчальних корпусах КНУ.

Історик, випускник КНУ імені Тараса Шевченка Станіслав Грещишин спільно з кінопроектом Babylon'13 створили минулого року документальний відеоряд. Переглянути його можна за покликанням – Maidan’2014. Небесна Сотня.