Інститут філології КНУ запрошує на XII фольклористичні читання

18.02.2019

Міжнародну науково-практичну конференцію «XII фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській» проведуть в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка 18 квітня 2019 року.

Співорганізаторами заходу виступають Київський національний університет імені Тараса Шевченка й Міністерство культури України, виконання функцій організаційного комітету конференції покладено на кафедру фольклористики Інституту філології КНУ. Тематикою цьогорічних фольклористичних читань стануть обговорення «Фольклор – стратегічний ресурс нації».

Під час фольклористичних читань заплановано проведення пленарного засідання (10:00 – 12:00), роботу 13 тематичних секцій (13:00 – 15:00), підбиття підсумків і прийняття ухвали конференції (16:00 – 16:20), а також практикум із реконструктивної фольклористики (16:30 – 19:00). Попередні теми секційних засідань є такими:

• фольклор України як націєтвірний чинник;
  • фольклорна сугестія в сучасному медіа-просторі: протидія агресивній пропаганді та спосіб духовної деокупації;
  • фольклор спротиву: від козаччини до ООС;
  • етнокультурологія та фольклористика в сучасному освітньому просторі;
  • казкознавство в Україні;
  • фольклористика в Україні: здобутки, проблеми методології, перспективи розвитку;
  • традиційна культура етнічних спільнот України;
  • фольклор та фольклористика етнографічних регіонів України;
  • на перехресті двох культур: взаємодія колективної та індивідуальної творчості;
  • етномузикознавство: історія дослідження та нові методологічні підходи;
  • Україна і світ: полілог культур;
  • фольклор дитинства та народна педагогіка;
  • нематеріальна культурна спадщина України та музеєзнавство: виклики та перспективи.

Метою конференції є об’єднання широкого кола науковців-освітян, практиків-фольклористів, музеологів, фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, медійників, представників української діаспори, представників влади й громадських діячів задля окреслення ефективних шляхів вивчення, збереження й популяризації української традиційної культури як важливого чинника національної ідентифікації, духовної деокупації та дієвого репрезентанта української самобутності на культурній мапі світу. Участь у Конференції візьмуть також і міжнародні експерти.

До участі в конференції запрошуються науковці, аспіранти, студенти ЗВО й науково-дослідних установ, а також практичні працівники, які активно займаються науковими дослідженнями у сфері гуманітаристики.

Можлива очна й заочна форма участі в конференції. Робочими мовами заходу є українська мова, усі слов’янські й англійська мови.

Умови реєстрації учасників конференції: особи, зацікавлені взяти участь у фольклористичних читанням, мають до 24 березня 2019 р. (включно) надіслати електронною поштою до організаційного комітету на адресу folk.conference@gmail.com такі документи:

1. заповнену за зразком заявку;
  2. тези доповіді.

Назва файлу повинна відповідати прізвищу доповідача із вказівкою «Заявка» (для заявки) або «Тези» (для тез). Тези фольклористичних читань публікуватимуться на безоплатній основі.

Координати організаційного комітету:

• Кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • 01601, Україна, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, ауд. 136.
  • +38063 308 58 37 – Олеся Наумовська;
  • +38093 950 40 24 – Ярина Закальська;
  • +38044 239 31 69 – кафедра фольклористики Інституту філології КНУ;
  • +38044 239 31 13 – факс, кафедра фольклористики Інституту філології КНУ;
  • folk.conference@gmail.com електронна адреса оргкомітету.

Слідкувати за оновленням події можна на офіційних сторінках Університету, за покликанням, або ж Інституту філології КНУ, зокрема, тут.

Зі всіма запитаннями щодо проведення Міжнародної науково-практичної конференції «XII фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській» звертайтеся до представників оргкомітету заходу за вказаними координатами.

Фото – Каріна Дорошенко