Новини

 

8 наукових проектів молодих вчених КНУ отримають державне фінансування

20.09.2017

 

За державний кошт буде профінансовано 123 проекти, що перемогли на цьогорічному конкурсі наукових робіт молодих учених. Таке рішення було ухвалено 19 вересня 2017 року, Конкурсною комісією МОН на чолі з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич.

Серед переможців опинилося і 8 проектів молодих вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвячених:

  • Регуляції стрес-толерантності зернобобових культур наночастками есенціальних металів для оптимізації стратегії адаптивного рослинництва за глобальних змін клімату;
  • Електронно-коливальним процесам у потрійних системах «Біополімер-наночастинка – мала молекула», перспективних для медико-біологічних застосувань;
  • Воднево-зв’язаним молекулярним кластерам всередині наноструктурованих матеріалів;
  • Архетипно-стереотипним константам мови і мовлення: діахронія та синхронія;
  • Генеруванню, детектуванню та обробці електромагнітних сигналів мікрохвильового та терагерцового діапазонів у магнітних наноструктурах;
  • Особливостям фототермічних та фотоакустичних процесів в низькорозмірних напівпровідникових системах на основі кремнію;
  • Мультихвильовим дослідженням космічних джерел гамма-випромінювання в рамках проекту Cherenkov Telescope Array (CTA);
  • Біосумісним водорозчинним С60 фулерени як протифіброзні та антинеопластичні засоби при злоякісних новоутвореннях печінки.

Загалом на конкурс було подано 362 проекти з понад 100 вишів та наукових установ МОН.

«Зараз ми вже вдруге проводимо конкурс проектів наукових робіт молодих учених, які працюють чи навчаються у вишах або наукових установах МОН. Порівняно з минулим роком, ми внесли певні зміни в процедуру його проведення. Так, з’явилася можливість фінансування більш тривалих – 3-річних  проектів. Експертизу кожної роботи проводили 5 фахівців, і загальна кількість балів рахувалася як середнє арифметичне оцінок трьох експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою. Сподіваюся, що нові підходи будуть покладені і в основу «дорослого» конкурсу», – зазначила Лілія Гриневич.

Для фінансування проектів-переможців у держбюджет уже закладено 13,4 млн гривень. Міністр відзначила, що ця сума не є значною, однак конкурс – це скоріше мотивація. Одна з головних його цілей – дати шанс якомога більшій кількості молодих вчених хоча б раз стати керівником наукового проекту та отримати новий досвід.

«Конкурс показав широке географічне та демографічне покриття за всіма напрямками. Причому, дуже важливо, що з’явилися роботи, які мають значення для зміцнення обороноздатності, створення сучасних технологій тощо. Але водночас нам треба й далі працювати над удосконаленням процедури конкурсу», – розповів заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха.

Першоджерело

 

Центр комунікацій 

Інформаційно-обчислювальний центр університету

© Всі права захищені 1995-2024